Windows 10 USB Kurulumu Nasıl Yapılır?

Windows 10 Kurulumu USB nasıl yapılır?

Windows 10 USB Ön yüklemek çok kolay. Peki Windows 10 USB‘si oluşturma ve yükleme nasıl yapılır? İşte ön yüklemeli bir USB‘den Windows 10 yükleme hakkında sizlere resimli olarak aşağıda anlatıyorum.

Başlamadan önce, USB ortamının üzerinde önemli veri bulunmadığından emin olun, çünkü yüklemede USB sürücünüzü  biçimlendirecektir, bu da üzerindeki tüm verilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca sürücü kapasitesinin 8 GB (minimum) olması gerektiğinden de emin olun.

Yükleme medyasını çalıştırdığınızda, karşınıza gelen ekranda “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluştur.” seçeneğini işaretleyerek “ileri” diyerek devam ediyoruz.

  • Sonraki ekranda, tercih ettiğiniz Dil ve Sistem Mimarisini seçin. “Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan” yazısının yanındaki işareti kaldırısanız seçenekleri değiştirebilirsiniz. 

USB kurulumu yapacağımız ve tercih edeceğimiz alana geldik, “USB flash sürücü” seçeneğini seçiyoruz.

Ancak kurulumu bir DVD‘ye yazmak istiyorsanız, ikinci seçeneği ISO dosyasını seçmelisiniz.

Ekranda göreceğiniz gibi USB sürücümüz görünecektir, eğer görünmüyorsa USB sürücünüz çıkartıp tekrar takın. “ileri” diyerek devam ediyoruz.

Windows yüklemesi için internet üzerinden en son sürüm Windows 10 indirmeye başlandı, burası biraz zaman alıyor.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra USB sürücünüze Windows 10 dosyaları yüklenecektir, ekranda gördüğünüz gibi yükleme tamamlanmış ve kuruluma hazır hale getirilmiştir. “Son” diyerek USB yükleme işlemini tamamlıyoruz.

USB sürücümüzü kontrol ettiğimizde yüklemenin tamamlandığını görebilirsiniz,.

Yükleme yapacağımız Bilgisayara USB sürücümüzü takarak harici sürücüden başlatmamız gerekiyor. 

Hepsi bu kadar 🙂 

Umarım bu yazım size “Windows 10 Kurulumu USB nasıl yapılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Ayrıca

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

 Microsoft Windows ve Office ISO İndirme Aracı 

Windows 10’nu Windows 7, 8 ve 8.1 in Ürün Anahtarı ile Ücretsiz Yükleyin

gibi konularından yararlanabilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın