Windows 10 Başlat Menüsünde Uygulama Nasıl Gizlenir

Windows 10 Başlat Menüsünde Uygulama Nasıl Gizlenir

Windows 10‘da Başlat menüsünü açtığınızda, normalde sisteminizde yüklü uygulamaların alfabetik bir listesini görürsünüz. Daha küçük ve daha şık bir Başlat Menüsüne sahip olmak istiyorsanız, soldaki uygulamaları gizlemek mümkündür.

Uygulama listesini devre dışı bırakmak isterseniz, Windows Ayarlarında küçük bir değişiklik yapmamız gerekiyor.

Başlat” menüsünü tıklayıp “Dişli” simgesini seçerek veya Windows + I tuşlarına basarak “Ayarlar” ı açın.

Ana Ayarlar menüsünde “Kişiselleştirme” yi tıklayın.

Kişiselleştirme‘de, kenar çubuğunda “Başlat” ı tıklayın.

Başlat menüsü ayarlarında, “Başlangıç ​​Menüsünde Uygulama Listesini Göster” etiketli anahtarı bulun. Kapalı” konuma getirmek için anahtarı tıklayın.

Başlat menüsünü bir sonraki açışınızda, uygulama listesi olmadan çok daha küçük bir menü göreceksiniz. Uygulama listesini tekrar görmek isterseniz, kenar çubuğundaki “Tüm Uygulamalar” düğmesini tıklayın.

Bundan sonra, uygulama listesi açılacak ve yüklü uygulamalarınızın tam bir alfabetik listesi göreceksiniz, ancak Başlat menüsü küçük kalacaktır.

İstediğiniz zaman önceki görünüme dönmek için, Başlat menüsünde “Tüm Uygulamalar” düğmesinin hemen üzerinde bulunan “Sabitlenmiş Kutucuklar” düğmesini tıklayın.

Başlat menüsü daha da küçültmek isterseniz , köşeleri tıklayıp fareniz veya dokunmatik alanınızla sürükleyerek hızlıca yeniden boyutlandırabilirsiniz .

Umarım bu yazım size “Windows 10 Başlat Menüsünde Uygulama Nasıl Gizlenir” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Ayrıca

Windows 10’da Zamanlanmış Görev Nasıl Oluşturulur” 

Windows 10 En Gerekli Windows Tuşu Klavye Kısayolları” 

Windows 10’da Spotify’ın Otomatik Başlatma Nasıl Durdurulur” 

gibi konularından yararlanabilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın