Power Automate ile Teams de ileti Takibi Nasıl Yapılır?

Power Automate ve Teams uygulamasını kullanarak Teams de ileti Takibi Nasıl Yapılır?

Power Automate artık Teams‘de gerçekleştirebileceğimiz bir sürü kural var ve bunların birçoğu sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan doğrudan şablonların içinde sizin kullanımınıza hazır.

İleti takip şablonu size atılan ve o mesaja gelecek cevabı beklerken unutulmaya karşı hatırlatma sağlamaktır. sizin belirlediğiniz zaman aralığında mesajı ve konuyu size hatırlatır.

Şimdi size bu uygulamayı nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Power Automate için Teams

Teams ‘den uygulamalar kısmından “Power Automate” aratıyoruz. ve ekliyoruz.

Ekleme işlemi gerçekleştikten sonra “Power Automate” sol araç çubuğuna yerleşir, “Giriş” sekmesine basıyoruz ve bizim için hazır şablonları görüyoruz. Bu şablonların ilkinde “İletiyi takip et” şablonunu seçiyoruz.

Şablonu seçtikten sonra, onaylamanız yeterlidir. Akış adı “iletiyi takip et” olarak gelecek isterseniz buraya siz farklı bir isim verebilirsiniz ben olduğu gibi bırakacağım. Ardından, “Akış oluştur”‘a tıklamanız yeterlidir .

Oluştur’a tıkladığınızda, Akışın oluşturulduğuna dair bir onay mesajı göreceksiniz.

Akışın çalışmaya hazır olduğunu gösterecek

Teams’de bir mesajı takip etme

Bize gelen mesaja Mouse üzerine gittiğimizde Emoji ve üç nokta şeklinde menü açılacaktır. Üç nokta bölümüne tıklayıp, “Diğer eylemler” ve ardından oluşturduğum Akış “İletiyi takip et” göreceğim.

Hatırlatmanın ne zaman olacağı konusunda bana bazı detaylar soracak. Bu yüzden, ne zaman hatırlatılmak istediğimi ve hatırlatıcının ne söylemesi gerektiğini Tarih ve Saati ayarlarını yapıyoruz.

Power Automate sohbet bölümünde kendi penceresinde bize bir bildirim gönderecek “Mesaja gidin” diyerek takip etmek istediğimiz mesaja yönlendirmiş olacak.

Bu uygula Mobil cihazda pek işe yaramıyor, ancak Desktop ve Web’de oldukça başarılı şekilde çalışıyor.

Bu yazım size “Power Automate ve Teams uygulamasını kullanarak Teams de ileti Takibi Nasıl Yapılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın