multi-factor authentication (MFA) Nasıl Kapatılır – Microsoft 365

Microsoft 365 ‘e kayıt olduysanız kuruluşunuz için kullanıcılar login olduğunda multi-factor authentication (MFA) “çok faktörlü kimlik doğrulama” isteyecektir. Kullanıcılar telefonlarına bu uygulamayı yüklemek istemeyebilir. Yönetici olarak giriş yaparak bu uygulamayı kapatabilirsiniz.

Azure Portal adresine gidin ve kuruluşunuzun yönetici hesabıyla oturum açın. Menüyü genişletmek için üst sol köşedeki 3 çizgi simgesine tıklayın ve Azure Active Directory öğesini seçin .

Sol gezinti menüsünden Özellikler‘i seçin ve sayfanın alt bölümünde bulunan “Güvenlik varsayılanlarını yönet” linkine tıklayın.

Güvenlik varsayılanlarını yönet‘e tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekran Güvenlik varsayılanlarını etkinleştir için “Devre Dışı (önerilmez) seçin, güvenlik varsayılanlarını devre dışı bırakma nedeninizi seçin, ardından Kaydet‘i tıklayın .

MFA artık devre dışı kalacaktır, kullanıcılarınızdan “çok faktörlü kimlik doğrulaması” istemeyecektir.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın