iphone Kapalıyken Bulunabilir mi? Find My iphone

iPhone ‘unuzu kapatıyorsanız ve “Kapatıldıktan Sonra iPhone Bulunabilir” mesajını görüyorsanız, bunun ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Cevabı bu yazımda bulabilirsiniz.

iPhone‘larda sunulan Find My uygulaması, kullanıcıların telefonlarını kaybolduğunda veya çalındığında takip etmelerine ve bulmalarına olanak tanır. Daha önce, bu özelliği kullanmanın ön koşulu, izleme için telefonun açık olması iken, iOS 15 güncellemesi şimdi iPhone‘ları kapalı olduklarında bile izleme özelliğini getirdi.

Kapattıktan Sonra Bul, U1 yongasının çalışmasını gerektirir. Bu donanım, iPhone 11 modellerinden ve daha yeni modellerden itibaren mevcuttur. Aşağıda, uyumlu tüm iPhone modellerini içeren bir liste bulabilirsiniz

  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Maks
  • iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max

İkinci olarak, iPhone Kapatıldıktan Sonra Bulunabilir özelliği dünya çapında kullanılmıyor. Şu anda şu ülkelerden kullanıcılara sağlanmamaktadır: Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Endonezya, Kazakistan, Kırgızistan, Nepal, Rusya, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna, Özbekistan

iOS 15‘ten itibaren, iPhone‘un bazı yeni modelleri ağımı Bul ve Find My uygulaması sayesinde kapalıyken uzaktan bulunabilir. Bu mümkündür, çünkü iPhone kapalıyken bile Bluetooth , UWB ve NFC yongalarına az miktarda yedek güç sağlar . Bu özellik, pil bitmiş olsa bile kaybolan bir iPhone‘u daha kolay bulmanıza yardımcı olabilir.

Desteklenen cihazlarda, iPhone‘u kapatırsanız , “Kapatmak için Kaydırın” ekranında “Kapatıldıktan Sonra iPhone Bulunabilir” mesajını görürsünüz.

Kapatıldıktan Sonra iPhone Bulunabilir” bağlantısına dokunursanız, “Bulmayı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine dokunarak özelliği geçici olarak kapatabileceğiniz bir açılır menü görürsünüz.

Peki Bu Özelliği Kapatabilir miyiz?

Bundan sonra, “Kapatıldıktan Sonra Bulunabilir” özelliği, iPhone‘unuzu bir sonraki açışınıza kadar devre dışı bırakılacaktır. Ancak daha kalıcı bir çözüm istiyorsanız, okumaya devam edebilirsin.

İPhone ‘da “Kapatıldıktan Sonra Bulunabilir” Nasıl Devre Dışı Bırakılır

iPhone‘unuzun kapalıyken her zaman bulunamaz olmasını tercih ediyorsanız, Ayarlar‘dan devre dışı bırakabilirsiniz. İlk olarak, Ayarlar uygulamasını başlatın.

Ayarlar‘da, üst kısımdaki Apple Kimliğinizin adına dokunun.

Apple Kimliği ayarlarında “Bul” öğesini seçin.

Bul” altında “iPhone’umu Bul” a dokunun.

iPhone‘umu Bul seçeneklerinde, “Ağımı Bul“un yanındaki anahtara dokunun.

Beliren açılır uyarı mesajında ​​“Devre Dışı Bırak”ı seçin.

Bundan sonra, “ Ağımı Bul ” kapatılacak ve iPhone‘unuzu kapalıyken bulmak için artık “Find My” özelliğini kullanamayacaksınız.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın