Windows 11 Herhangi Bir Bilgisayarda Çalışacak

Windows 11 ‘deki en önemli noktalarından biri yüksek sistem gereksinimiydi. Ancak Microsoft, herhangi bir PC’nin Windows 11 ISO ‘yu yükleyebileceğini ve yeni işletim sistemini hemen hemen kurmak isteyen herkese açabileceğini duyurdu.

Windows 11 Eski Bilgisayarlarda Çalışacak

Microsoft, desteklenen modeller listesine birkaç işlemci daha eklemiş olsa da, çoğunlukla orijinal Windows 11 sistem gereksinimlerine bağlı kalıyor. Ancak firma The Verge‘e yalnızca Windows 10‘dan Windows 11‘e yükseltme yaparken kısıtlamalar uygulayacağını söyledi; Windows 11 ISO ile yeni bir kurulumda böyle bir kısıtlama olmayacak.

Tabii ki, Microsoft daha yeni ve daha güçlü bilgisayarlar için optimize ettiğinden, Windows 11‘in eski bilgisayarlarda iyi çalışacağının garantisini vermeyecek . Ancak, en azından işe yarayıp yaramadığını görmek için kendiniz deneyebileceksiniz. Microsoft ayrıca, bu geçici çözümün normal kullanıcılar tarafından değil, Windows 11‘i değerlendirmek isteyen işletmeler tarafından kullanılmasını amaçladığını söyledi.

Windows 11‘i çalıştırmayı düşünmek için bile iki veya daha fazla çekirdeğe, 4 GB RAM‘e ve 64 GB depolama alanına sahip 64 bit 1 GHz işlemciye ihtiyacınız olacak , ancak en azından bilgisayarınız Microsoft‘un daha katı listesine girmek zorunda kalmayacak desteklenen CPU‘ların sayısı.

Tam Windows 11 Onayını Alan Diğer İşlemciler

Microsoft ayrıca bazı diğer işlemcilerin Windows 11 desteği aldığını da duyurdu . Intel Core X serisi, Xeon W serisi ve Intel Core 7820HQ yongalarını çalıştıran belirli cihazlar var. Bunlar tonlarca yeni işlemci olmasa da, Windows 11 yükseltme yoluna sahip ek bilgisayarların olması iyi bir şey.

Bu yazım size “Windows 11 Herhangi Bir Bilgisayarda Çalışacak” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın