Windows 11, 10, 8 ve 7’de GodMode Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 11, 10, 8 ve 7 için GodMode, 200’den fazla ayarı tek bir klasöre yerleştirir

GodMode normalde Denetim Masası‘nda ve diğer pencere ve menülerde saklanan 200’den fazla araca ve ayara hızlı erişim sağlayan Windows‘taki özel bir klasördür.

GodMode etkinleştirildiğinde, yerleşik disk birleştiriciyi hızlı bir şekilde açma, olay günlüklerini görüntüleme, Aygıt Yöneticisi‘ne erişme , Bluetooth aygıtları ekleme, disk bölümlerini biçimlendirme , ekran ayarlarını değiştirme, sürücüleri güncelleme , Görev Yöneticisi‘ni açma , ayarlama gibi her türlü şeyi yapmanızı sağlar. fare ayarlarınızı yapın, dosya uzantılarını gösterin veya gizleyin , yazı tipi ayarlarını değiştirin, bilgisayarı yeniden adlandırın ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

GodMode‘u açma adımları Windows 11 , Windows 10 , Windows 8 ve Windows 7 için tamamen aynıdır.

Windows’ta GodMode Nasıl Etkinleştirilir.

Windows‘ta herhangi bir klasördeki herhangi bir boş alana sağ tıklayın ve Yeni > Klasör öğesini seçin .

Klasörü adlandırırken aşağıdaki metni kopyalayıp yapıştırın ve ardından Enter tuşuna basın (Yapıştırdığınızda en başta yazan God Mode. yazısı görünmeyecektir)

Klasör simgesi, Denetim Masası simgesine dönüşecektir.

Ardından simgeye çift tıklayın. Kapsamlı bir yardımcı program listesi göreceksiniz – yaklaşık 200 tanesi. Aradığınızı bulmayı kolaylaştırmak için kategoriye göre sıralanırlar.

GodMode ile Yapabilecekleriniz

Bu klasörün size sağladığı her Windows sürümü için biraz farklıdır. GodMode klasörünü açtığınızda, her biri kendi görev grubuna sahip olan bu bölüm başlıklarının hepsini bulacaksınız.

GodMode Nasıl Geri Alınır?

GodMode‘u kaldırmanız gerekiyorsa, ondan kurtulmak için klasörü silebilirsiniz. Ancak, içinde veri bulunan bir klasörde GodMode‘u silmeniz gerekiyorsa silmek yerine başka bir yöntem kullanacağız.

GodMode klasörünüzün konumunda Komut İstemi‘ni açın yeniden adlandırmak için ren komutunu kullanın.

İhtiyacınız olan hemen hemen her şey burada listelenmiştir ve bu, Windows’ta size sunulanlara kolay ulaşım için yaralı bir araçtır. Sadece dikkatli olun Sunulan seçeneklerden bazıları yanlış kullanıldığında sorunlara neden olabilir.

Bu yazım size “Windows 11, 10, 8 ve 7’de GodMode Nasıl Etkinleştirilir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın