Windows 10 ‘da Görev Çubuğu Nasıl Gizlenir?

Windows 10'da Görev Çubuğu Nasıl Gizlenir?

Windows görev çubuğu bilgisayarınızda en sık kullanılan uygulamalara hemen erişmek için kullanırız. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar ekran alanından tasarruf etmek için veya aşağıda açık olan yazılımlar görünmesin diye gizlemeyi tercih eder. Windows 10’da görev çubuğunu nasıl gizleyeceğinizi aşağıda anlatıyorum.

Görev Çubuğunu Ayarlar’dan Otomatik Olarak Gizle

Görev çubuğunuzu otomatik olarak gizlemek için bilgisayarınızın masaüstünde herhangi bir yeri sağ tıklayın ve açılır menüden “Kişiselleştir” i seçin.

Ayarlar” penceresi açılacaktır. Sol bölmede “Görev Çubuğu” nu seçin.

Alternatif olarak, görev çubuğunun kendisine sağ tıklayabilir ve menüden “Görev Çubuğu Ayarları” nı seçebilirsiniz.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, Görev Çubuğu Ayarları menüsünde olacaksınız. Buradan, “Masaüstü Modunda Görev Çubuğunu Otomatik Olarak Gizle” “Açık” konumuna getirin. Bilgisayarınız tablet moduna geçebiliyorsa, bu seçeneği de “Açık” olarak değiştirerek görev çubuğunu gizleyebilirsiniz.

Görev çubuğunuz şimdi otomatik olarak gizlenecek. Bu, görev çubuğundaki bir uygulamadan bildirim almazsanız veya farenizi görev çubuğunun olması gereken yere getirmezseniz, görünmeyeceği anlamına gelir.

Komut İstemini Kullanarak Görev Çubuğunu Otomatik Olarak Gizle

Kendinizi Hacker gibi hissediyorsanız , Komut İstemi’ni kullanarak otomatik gizleme seçeneğini de açıp kapatabilirsiniz.

İlk olarak, Windows Arama çubuğuna “cmd” yazarak Komut İstemi‘ni açın.

Komut İstemi’nde, görev çubuğunu otomatik olarak gizleme seçeneğini açık konuma getirmek için bu komutu çalıştırın:

Görev çubuğu otomatik gizleme seçeneğini kapalı konuma getirmek için şu komutu çalıştırın:

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın