Twitter’da Normal Retweet Nasıl Gönderilir (Alıntı Değil)

Twitter'da Normal Retweet Nasıl Gönderilir

Twitter, retweet sistemini geçici olarak değiştirdi. Bir gönderiyi yeniden tweetlemeye çalıştığınızda, kendi düşüncelerinizi paylaşmanızı isteyen “alıntı tweet” şeklinde göreceksiniz. Bunun yerine normal bir retweet‘in nasıl gönderileceği aşağıda açıklıyorum.

Retweet ile Alıntı Tweet Arasındaki Fark Nedir?

Normal bir retweet gönderdiğinizde, orijinal tweet‘i doğrudan paylaşıyorsunuz. Diğer hesabın tweet‘i doğrudan takipçilerinizin zaman çizelgesinde görünecektir. Beğeniler, yorumlar ve diğer normal retweetler dahil olmak üzere herhangi bir etkileşim, doğrudan orijinal tweet ile ilişkilendirilecektir.

Alıntı tweet‘i gönderdiğinizde, takipçileriniz gömülü orijinal tweet ile yazdığınız yorumu görecektir. Tweet üzerindeki beğeniler ve yorumlar gibi herhangi bir etkileşim, orijinal tweet yerine alıntı tweetinizle ilişkilendirilecektir.

Twitter’da Alıntı Yapmadan Retweet Nasıl Yapılır

Neyse ki normal bir retweet göndermek hala oldukça basit. Bunu yapmak için, Twitter‘ın web sitesindeki veya bir Twitter uygulamasındaki normal Retweet düğmesine tıklayın veya dokunun

Twitter size Alıntı Tweet diyaloğunu gösterecek ve sizden bir yorum eklemenizi isteyecektir. Buraya hiçbir şey yazmayın  sadece “Retweet” düğmesine tıklayın veya dokunun.

Bu iletişim kutusuna hiçbir şey girmezseniz, Twitter alıntı tweet‘i yerine normal bir retweet gönderecektir.

Bu değişiklik dünya çapında 20 Ekim 2020‘de uygulandı.

Hepsi bu kadar umarım bu yazım size “Twitter’da Normal Retweet Nasıl Gönderilir” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın