Telegram Premium Aboneliği Haziran’da Geliyor

 Telegram , geliştirme maliyetlerini desteklemek için en az 2020’den beri premium seçeneğini planlıyor. Artık Telegram Premium adlı ile abonelikle ilgili ilk ayrıntıları Telgram‘ın kurucusu Pavel Durov, bugün bir gönderide Telegram Premium planını özetledi.

“Sohbetler, medya ve dosya yükleme konusundaki sınırlarımız rakipsiz,” dedi ve “yine de birçok kişi bizden mevcut sınırları daha da yükseltmemizi istedi, bu yüzden zaten çılgın olanın ötesine geçmenize izin vermenin yollarını aradık. Buradaki sorun şu ki, herkes için tüm sınırları kaldırsaydık, sunucu ve trafik maliyetlerimiz yönetilemez hale gelirdi.”

Telegram Premium, ek özelliklerin kilidini açacak ve Telegram‘ın gelişimini destekleyecek bir premium abonelik olarak bu ayın sonlarında başlayacak. Premium aboneler, ücretsiz kullanıcılardan önce (en azından bazı) yeni özelliklere erişim elde edecek.

Daha da önemlisi, mevcut özellikler bir ödeme duvarının arkasına kilitlenmeyecek, bu nedenle ücretsiz Telegram deneyimi, Telegram Premium kullanıma sunulduktan sonra daha da kötüleşmeyecek. Durov, “mevcut özellikler ücretsiz kalıyor ve birçok yeni ücretsiz özellik geliyor” dedi. Bu gelecekte her zaman değişebilir, ancak en azından şu an için Telegram harika bir ücretsiz mesajlaşma hizmeti olmaya devam etmeye kararlı görünüyor.

Telegram, özellikle gizlilik ve platformlar arası desteğe odaklanması sayesinde son birkaç yılda popülaritesini istikrarlı bir şekilde artırdı . Uygulama aynı zamanda rakiplerinin devam eden gizlilik ve hizmet hatalarından da faydalandı – Telegram‘ın geçen Ekim ayında Meta‘da (eski adıyla Facebook) Facebook, Instagram ve WhatsApp‘ı işlevsiz bırakan bir günlük sunucu kesintisi sırasında 70 milyon yeni kurulum yaptığı bildirildi .

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın