PowerPoint Toplam Sözcük Sayısını Nasıl Görebilirsiniz?

PowerPoint Toplam Sözcük Sayısını Nasıl Görebilirsiniz?

Microsoft PowerPoint sunumunuzun ve konuşmacı notlarının Sözcük Sayısını bilmek, size slayt gösterisini sunmanın ne kadar süreceği ve nerelerde kesinti yapmanız gerekebileceği konusunda bir fikir verebilir. İşte PowerPoint sunumunda toplam Sözcük Sayısını nasıl görebileceğinizi hızlıca anlatıyorum.

PowerPoint notlarınızın ve slaytlarınızın kelime sayısını veya yalnızca konuşmacı notlarını hem Windows 10 hem de Mac’te alabilirsiniz. Maalesef şu anda PowerPoint Web için kelime sayısını alamıyorsunuz.

 

PowerPoint Sunusu Sözcük Sayısını görüntüleyin

Windows 10‘da slaytlarınızın ve notlarınızın Sözcük Sayısını öğrenmek için PowerPoint sunumunu açın ve “Dosya” sekmesini tıklayın.

Ardından, sol taraftaki bölmede “Bilgi” yi seçin.

Şimdi, “İlgili Belgeler” bölümünün altında, “Tüm Özellikleri Göster” i tıklayın.

Özellikler” grubu genişleyecektir. “Sözcük Sayısı” seçeneğinin yanında, PowerPoint slaytlarının ve notlarının Sözcük Sayısını görebilirsiniz. “Notlar” seçeneğinin, notların Sözcük Sayısı yerine PowerPoint sunumunda yalnızca kaç notun göründüğünü gösterdiğini bilmeniz gerekir..

Yalnızca notların Sözcük Sayısını öğrenmek istiyorsanız, bunları Microsoft Word‘de dışa aktarmanız ve açmanız gerekir. Buradan Nasıl yapıldığına bakabilirsiniz

Umarım bu yazım size “PowerPoint Toplam Sözcük Sayısını Nasıl Görebilirsiniz?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın