Microsoft Hololens Artık Tıp Dünyasında da Kullanılacak

Microsoft’un Hololens teknolojisi, İnşaat, askeri, teknoloji, Skype a kadar neredeyse her alanda karşımıza çıkıyor. Yeni eklenen uygulama ile beraber bu teknoloji, Tıp dünyasında kullanılacak şekilde olacak.

Stryker Microsoft HoloLens’i geleceğin ameliyat odasını oluşturmak için kullanıyor.

Mevcut ameliyathane modelinin 2D’den 3D’ye doğru gelişmesi gerektiğini ve bu spesifikasyonların gereksinimlerinin oldukça farklı olabileceğini bilerek, tüm cerrahi disiplinleri bir arada görebilecek ortak bir ameliyat odasını tasarladı.

Video da gördüğünüz gibi, HoloLens sayesinde karmaşık bir sanal ameliyathaneyi tasarıma gerek duymadan oluşturulabilir ve ayarlanabilir. Cerrahi ekipler bir konferans salonunda, ofislerinde veya gerçek çalışma odasında tam boyutlu ve ölçekli hologramlarla çalışabilirler büyük bir ekipman gerekmez. Her yerde tasarım yapılabilr hale getirmeyi başardılar.

Microsoft Hololens in bir sonraki amacı hastalıkları röntgen veya MR gibi cihazlara ihtiyaç duyulmadan Hololens ile teşhis koymak bu konuda  Case Western Reserve Universitesi ile ortak bir çalışma bile yürütülüyor, yapılan bu ortaklık çalışmasında alınan sonuçlar çok iyi aşağıda ki video da görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=SKpKlh1-en0

 

Hololens sayesinde bir çok geliştirici firmalar kuruldu, teknoloji sanallaşmaya doğru giderken ilk kurulan ve kendini geliştiren firmalar gelecek için çok iyi sonuçlar bekliyor.

Microsoft Hololens için 2019 a kadar güncelleme yapmayacak, bunun yerine geliştiricilerin gözlük üzerinde neler yapabildiğine bakarak o yönde geliştirme sağlayacak.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.

1 thought on “Microsoft Hololens Artık Tıp Dünyasında da Kullanılacak”

  1. Geri bildirim: İnşaat Teknolojisi 2021 Geleceğinde Bizleri Neler Bekliyor

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?