En iyi Ücretsiz Microsoft Office Alternatifleri

Bildiğiniz üzere Microsoft Office birçok kullanıcının bütçesini zorlayacak fiyatlarlara satılıyor. Peki, biz herhangi bir ücret ödemeden nasıl dosya oluşturup düzenleyeceğiz? Bunun için birkaç adet alternatif bulunuyor. Aşağıda yer alan uygulamalar Microsoft Office için alternatif oluşturacak programları derledim.

1-  Ücretsiz Microsoft Office Online

Ücretssiz olarak sunduğu Microsoft Office Online nerede olursanız olun ulaşma imkanı tanıyor, Bilgisayarınıza herhangi bir kurulum yapmanız gerekmiyor, bunun için Hotmail veya Outlook hesabınızın olması yeterli.

2- Google Drive

Google Docs ve Google Drive hizmetleri şeklinde olmasına karşın daha sonra Google Drive adı altında birleştirdi. Kolay kullanılan ara yüzü ve hızlı çalışması gibi sebeplerden dolayı çok fazla kişi için tercih sebebi oldu.

Google Drive üzerinde oluşturulan belgeler Office programlarında son derece uyumlu şekilde çalışıyor.

3-  Libre Office

Libre Office, Online olarak çalışmıyor bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. kullanımı biraz zor ancak Online olmayanlar arasında en iyi alternatif Libre Office.

4-  Calligra Office

Calligra, LibreOffice, Apache OpenOffice gibi pek çok yazılımda kullanılan OpenDocument dosya biçimlerine tam destek vermektedir. Microsoft Office biçimlerini de içe aktarabilir.

5- WPS Office (King Office)

WPS Office, PDF, TXT ve Microsoft Word, PowerPoint ve Excel de dahil olmak üzere neredeyse her dosya türünü açabilir. Kullanımı oldukça basit ve satabil çalışıyor, PC WORD ve diğer dergilerde 2016 nın en iyi uygulaması seçildi.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT