USB Katil 3.0 Piyasaya çıkıyor üstelik 1,5 kat daha güçlü

USB Killer 3.0 Nedir ? görüntüsü oldukça masum olmasına rağmen adından da anlaşılacağı gibi USB katil, Bilgisayara taktığınızda saniyeler içerisinde %95 oranında kullanılmaz hale getiriyor, 5 dk içinde şarj olan USB bilgisayara takıldığında anakart ı yakacak kadar elektrik enerjisini usb portlarından veriyor, anakart, işlemci ve chipset i yakarak bilgisayarı kullanmaz hale getiriyor, ayrıca USB portları kapatmakta bir işe yaramıyor.

Hatta gücünü farkına varmanız açısından şunu belirteyim yapılan testlerde araç USB sine takıldğında 2-3 saniye kadar araç kullanılmaz hale gelebiliyor.

Üreticiler kesinlikle sorumluluk kabul etmiyorlar, web sitelerinde USBKill.com bunu açık şekilde yazmışlar. şirket çıkış amacınız test maksatlı olduğunu yanlış ellerde kötü sonuçlar doğura bileceğini belirtiyor, ancak hafta içerisinde tüm kullanıcılara  50 $ dan satışa hazır hale geleceğini bildirdi.

USB aparatlarıda bulunan sitede, Iphone, Samsung, Lg telefonları içinde aparatlar bulunmakta.

USB Killer 3.0 Özellikleri:

  • Giriş voltajı: 4.5 – 5.5 VDC
  • Çıkış gerilimi: -215 VDC
  • Darbe Frekansı: 8 – 12 kere / saniye
  • Darbe akımı: ≥180A

Bu cihazı kim ne için kullanır bilinmez ancak, kötü niyetli kişilerin elinde muazzam bir silaha dönüşeceği kesin.

Videodan nasıl bir tahribata neden olduğunu görebilirsiniz.

 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın