Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır?

Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır?

  • Instagram‘ın Sakin Modu, seçtiğiniz süre boyunca doğrudan mesajları ve diğer bildirimleri otomatik olarak sessize almanıza olanak tanır.
  • Sakin Mod, telefonunuzun Rahatsız Etmeyin modundan daha ayrıntılıdır ve diğer uyarıları alırken yalnızca Instagram bildirimlerini engellemenize olanak tanır.
  • Etkinleştirmek için Instagram‘ın Ayarlar‘ına gidin ve Bildirimler > Sessiz Mod‘a gidin.

Instagram bağımlılık yapabilir ve farkına bile varmadan sonsuz içerik akışında gezinerek çok fazla zaman harcayabilirsiniz. Kompulsif Instagram kullanımınızın işinizi, üretkenliğinizi veya uyku programınızı etkilediğini düşünüyorsanız, sınırları belirlemek için uygulamanın yerleşik Sakin Modunu kullanmayı deneyin.

Instagram'ın Sakin Modu Nedir?

Sakin Modu yalnızca Instagram için “Rahatsız Etmeyin” (DND) modu olarak düşünün. Etkinleştirildiğinde, seçtiğiniz süre boyunca doğrudan mesajlar, beğeniler, gönderilerinize yapılan yorumlar, gelen aramalar ve diğer etkinlikler hakkında bilgilendirilemezsiniz. Sakin Mod, Instagram‘a erişmenizi engellemez. Bunun yerine, anlık bildirimleri duraklatır, böylece dikkatinizi dağıtmaz ve dikkatinizi gerektiren aktiviteye odaklanabilirsiniz.

Sakin Mod sona erdiğinde, bildirimlerin hızlı bir özetini alacaksınız, böylece kaçırdığınız şeyleri hızla takip edebileceksiniz. Sosyal medyanın hayatınızın diğer alanlarına, özellikle de iş, ders çalışma ve uyku saatlerinize müdahale etmesini istemezsiniz. Bu amaçla Sakin Mod, arkadaşlarınız ve takipçilerinizle aranızda net sınırlar belirlemek ve anlamsız kaydırmayı önlemek için etkili bir araç olabilir .

Telefonunuzun Rahatsız Etmeyin Modu Yerine Neden Instagram'ın Sakin Modunu Kullanmalıyım?

Elbette dikkatinizi dağıtacak şeyleri engellemek için iPhone , Samsung Galaxy veya Pixel cihazınızda Rahatsız Etmeyin modunu her zaman kullanabilirsiniz . Peki neden Instagram’ın Sakin Moduyla uğraşasınız ki? Birincisi, Sakin Mod telefonunuzun DND modundan daha ayrıntılıdır. Diğer uyarıları etkilemeden yalnızca Instagram bildirimlerini engellemek istiyorsanız bu modu kullanmanız daha iyi olacaktır. Üstelik arkadaşlarınız ve takipçileriniz, etkinlik durumunuz ve otomatik yanıtınız aracılığıyla Sakin Mod‘da olduğunuzu görebilecektir; bu da insanlara, bu süre zarfında mesajlarından haberdar edilmeyeceğinizi açıklayacaktır.

Sakin Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Sakin Mod“u Instagram ayarlarında “Bildirimler” bölümünde bulabilirsiniz. Başlamak için akıllı telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.

Ardından sağ üstteki hamburger menüsüne dokunun.

ve ardından “Ayarlar ve Gizlilik” dokunun

Açılan Menüde Bildirimler simgesine dokunun

ve Sakin Mod u ayarlamak için Sakin Mod bölümüne dokunun

Varsayılan olarak Sakin Mod 23:00 ile 07:00 arası ayarlıdır ancak başlangıç ​​ve bitiş saatlerini düzenleyerek kendi özel programınızı oluşturabilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, her gün seçtiğiniz saatlerde otomatik olarak devreye girecektir.

1- Sakin Mod‘u açabilir ve kapatabilirsiniz.

2- Sakin Mod‘un başlayacağı Saati ve sona ereceği saati ayarlayabilirsiniz.

3- Sakin Mod‘un hangi günler çalışacağını ayarlayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar artık zamanın zevkini sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın