Android Telefonlarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir

Android Telefonlarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Android telefonların en iyi yanlarından biri, istediğiniz tarayıcıyı kullanabilmenizdir. Google Chrome, birçok cihazda varsayılan tarayıcı olarak gelir, ancak onu kullanmak istemiyorsanız değiştirebilirsiniz. Size değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu göstereceğim.

Google Chrome çok iyi tarayıcıdır, ancak Edge, Firefox, Opera gibi tarayıcılarda çok iyidir. Aynı tarayıcı kullanmak istemeyebilirsiniz.

Birçok Android tarayıcısı, uygulamayı ilk açtığınızda Chrome tarayıcınızı varsayılan olarak ayarlamanızı ister. Bu seçeneği kaçırdıysanız veya sadece varsayılan tarayıcıyı değiştirmek istiyorsanız, tarayıcı uygulamanızı birkaç dokunuşla değiştirebilirsiniz.

Android Varsayılan Tarayıcı Değiştirme

İlk olarak, Ayarlar‘ı açmak için dişli simgesine dokunun.

Ardından, “Uygulamalar” bölümüne gidin.

Şimdi “Varsayılan Uygulamalar“ı veya “Varsayılan Uygulamaları Seç“i seçin.

Son olarak, “Tarayıcı Uygulaması”na dokunun.

Burada, varsayılan tarayıcı olabilecek yüklediğiniz tüm uygulamaları göreceksiniz. Sadece kullanmak istediğinizi seçin.

Hepsi bu kadar. Varsayılan uygulamaları değiştirmek , Android‘in temel özelliklerinden biridir.

Bu yazım size “Android Telefonlarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın