Yeni Microsoft Edge Beta Artık Kullanıma Hazır

Şimdi yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısının ilk Beta sürümünü indirebilirsiniz . Microsoft hala üzerinde çalışıyor, ancak “günlük kullanıma hazır” diyor. Windows 10, 8, 7 ve macOS için için indirip kullanabilirsiniz.

Edge’in yeni geliştirme süreci aynı Google Chrome’a benziyor her ikisi de Chromium açık kaynaklı projeye dayanıyor. Her altı haftada bir Beta sürümü yenilenmesini bekliyoruz.

Bu Windows’ta büyük bir değişimdir ve yeni Edge görnüş ve çalışma sistemi olarak Chrome’a ​​çok benziyor. Microsoft, gelişmiş çevrimiçi gizlilik için izleme engellemeyi, uyumluluk için Internet Explorer modunu ve kurumsal güvenlik için Windows Defender Uygulama Korumasını entegre ederek kendi işletim sisteminde daha verimli hale getirecektir. Ancak şunuda belirteyim bu rekabet ve Microsoft’un yaptığı işlerin çoğu, Google Chrome’u da daha iyi hale getirecek ve kazanan biz kullanıcılar olacak.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın