Windows 10’da USB Bağlantı Noktası Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma?

Windows 10 bilgisayarındaki verilerinizi korumanın çeşitli yolları vardır . Bunlardan biri bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktalarını devre dışı bırakmak veya etkinleştirmektir. PC’nize hangi aygıtların bağlı olduğunu kontrol etmek için USB sürücülerini nasıl engelleyeceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz.

USB sürücülerini Windows 10’da BIOS, Kayıt Defteri veya üçüncü taraf uygulamaları kullanma gibi çeşitli yöntemlerle devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10’da USB bağlantı noktalarını devre dışı bırakma veya etkinleştirme yöntemlerine bakalım.

Kayıt Defteri Kullanarak Windows 10’da USB Bağlantı Noktalarını Devre Dışı Bırakma veya Etkinleştirme

Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kullanmak, Windows 10’da USB sürücüleri bağlantı noktasını devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek için kritik bir yoldur. Bu nedenle, Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ne hakimseniz devam edin!

  • Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için Başlat menüsünün yanındaki arama çubuğuna regedit.exe yazın ve Enter tuşuna basın.

Şimdi Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresini açılacak ve şu yolu izleyin.

USBStor bölümüne geldiğinizde pencerenin sağ tarafında Start‘ı bulun.

Start‘a çift tıklayarak DWORD değeri düzenleme ekranını açalım. USB bağlantı noktalarını devre dışı bırakmak istiyorsanız, değeri 3‘ü 4 olarak değiştirin ve Tamam diyerek Kayıt Defteri düzenleyicisi’nden çıkın.

Bilgisayarı Kapatıp açınca işlem aktif olacaktır, USB‘leri tekrar etkinleştirmek istiyorsanız değeri 3 olarak değiştirmek yeterli olacaktır.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

2 thoughts on “Windows 10’da USB Bağlantı Noktası Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma?”

Bir Cevap Yazın