Windows 10 Uyku Modu Nasıl Kapatılır?

Windows 10 Uyku Modu Nasıl Kapatılır?

Windows 10 bilgisayarınızda ekran çok sık kapanıyor ve uyku moduna geçiyorsa ekranın tamamen kapanmasını durdurmak mümkündür. Bilgisayarınız pil gücüyle çalışırken ve bir güç kaynağına takıldığında farklı tercihler nasıl seçilir aşağıda anlatacağım.

İlk olarak, Başlat Menüsünü tıklayın ve Ayarları açmak için dişli simgesini seçin.

Ardından, Ayarlar penceresinden “Sistem” i seçin.

Kenar çubuğundan “Güç ve Uyku” yu seçin.

Masaüstü kullanıyorsanız, hem “Ekran” hem de “Uyku” altında “Prize Takılıyken” menüsü görürüz. Bir dizüstü bilgisayar veya tablet kullanıyorsanız, “Pil Gücüyle Çalışırken” için ikinci bir açılır menü görürsünüz.

Windows’un ekranınızı kapatmasını önlemek için menüden “Hiçbir zaman” ı seçebilirsiniz. Ayarları istediğiniz zaman ayarlarını seçtikten sonra ekranı kapatabilirsiniz.

En iyi sonuçlar için, ekranı yalnızca prize takılıyken açık tutmanızı öneririm. Pil gücüyle yaparsanız, pili hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Ayrıca ekran uyku modunu “Denetim Masasından” değiştirebilirsiniz.

Bunun için sağ alt tarafta Saatin orada Pil simgesine sağ tıklayın ve ardından “Güç  Seçeneklerini” tıklayın

Açılan Denetim Masası ayarlarında “Plan ayarlarını değiştir” yazısını tıklıyoruz.

Burada ayarlarınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows işletim sistemi varsayılan olarak dengelidir, bu hem pilinizi hem çalışma zamanınız için uygundur, ancak Film izlerken veya metin okurken bu ayarlar pek uygun olmuyor.

Umarım bu yazım size “Windows 10 Uyku Modu Nasıl Kapatılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın