Windows 10 ‘da Sabit Diskinizin Seri Numarasını Nasıl Bulunur?

Windows 10 'da Sabit Diskinizin Seri Numarasını Nasıl Bulunur?

Garanti veya başka amaçlarla HDD veya SSD sabit sürücünüzün seri numarasını bilmek istiyorsanız, Windows 10 ‘da bu numarayı kontrol etmenin basit bir yolu  var. Bunu yapmak için size komut satırı yöntemini anlatacağım.

Bilgisayarınızla birden fazla sabit sürücü kullanmanız durumunda, vereceğim yöntemin gene işe yarayacaktır.

Üçüncü taraf bir uygulama kullanmak istemiyorsanız sabit sürücünüzün seri numarasını ortaya çıkarmak için Komut İstemi kullanabilirsiniz.

Başlamak için “Başlat” menüsünü açın, “Komut İstemi” veya “CMD” yazarak arayın ve arama sonuçlarında bularak “Yönetici olarak çalıştır” diyerek açın.

Komut İstemi penceresinde aşağıdaki komutu yazın ve Enter‘a basın. 

Komut İstemi, kurulu tüm sabit sürücülerinizin bir listesini görüntüler. Sabit sürücünüzün “Model ve Seri Numarası” sütunlarında sürücünün bilgilerini görebilirsiniz.

Sürücünüzün seri numarasını bilgisayarınızdan çıkarmadan bu şekilde bulabilirsiniz!

Umarım bu yazım size “Windows 10 ‘da Sabit Diskinizin Seri Numarasını Nasıl Bulunur?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?