Windows 10 Başlangıç Programları Kaldırma

Windows 7 de başlangıç programları Msconfig ve Regedit den düzelte biliyorduk veya 3. taraf yazılımla yapıyorduk, ancak windows 8.1 ve Windows 10 da bu işlem daha kolay hale geldi, Windows başlangıcında Otomatik olarak açılan programlardan istemediklerinizi rahatlıkla kapatabilir ve bilgisayarınızın açılışını hızlandırabilirsiniz.

 Windows 10 Başlangıç Programları Kaldırma

Yapmanız gereken ilk işlem, Görev Çubuğu Mouse ile sağ tuşuna basıp Görev Yöneticisine Tıklamak olacak.

Karşınıza gelen Görev yöneticisini daha önce hiç kullanmadıysanız aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir, işlemi yapacağımız yere gidebilmek için Diğer Ayrıntılar yazısına tıklamanız gerekmektedir.

Görev Yöneticisinin görünümü değişecektir ve daha ayrıntılı hale gelecektir, üst sekmeden Başlangıç bölümüne tıklayarak işlem yapacağımız bölüme geleceğiz.

 

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi Durum kısmında Devre Dışı veya Etkin yazmakta sizde istediğiniz uygulamayı üzerine sağ tık yaparak Devre Dışı diyebilir veya Etkin yapabilirsiniz.

Hepsi bu kadar kolay gelsin….

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

3 thoughts on “Windows 10 Başlangıç Programları Kaldırma”

  1. Geri bildirim: Windows 10'da Spotify'ın Otomatik Başlatma Nasıl Durdurulur | |

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?