Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi 2017 den Gözlemlerim

28 Şubat günü gerçekleştirilen Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi 2017 çok iyi hazırlanmış bir organizasyon,  geleceğin fırsatlarını yakalamak ve yeni rekabet ortamında öne çıkmak isteyen kurumlar bir araya geldi.

Swiss Otel de gerçekleştirilen etkinliğe yaklaşık 2000 kişi katıldı, zirvede Büyük Veri, Yapay Zeka, Akıllı Sistemler, Nesnelerin İnterneti, İş Analitiği gibi konular işlenirken Office 365 Dynamics Ana başlık oldu, ayrıca lansmanı da yapıldı.

İlk konuşmacı olarak çıkan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, Dijitalleşimenin Yol Haritası konusunda çok etkili bir konuşma gerçekleştirdi, daha sonra sırasıyla çıkan konuşmacılar şöyle:   Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç,( Modern Teknolojiler ve Dijital Transformasyon Etkisi) Microsoft Türkiye CTO’su Onur Koç, (Yapay Zeka) Microsoft Türkiye Bulut ve Kurumsal Çözümler İş Grubu Yöneticisi Selma Karaca, (Dijital Dünyanın Kapıları Açılıyor) Microsoft Türkiye İş Çözümleri Direktörü Sayın Ozan Öncel (Dynamics 365 Lansmanı ve Müşteri Hikayeleri)

Sponsorlar olarak Pargesoft ve Veripark ana, Netaş, Hewlett Packard Enterprise ve In the Box’ın platin, b4dynamics, Bilge Adam, Comparex, Data Market, este, Genbil, Karmasis, Obese ve ODC altın sponsor oldular.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, konuşmasında “Dünya Ekonomik Forumu’nun araştırmalarına göre, 2020’ye kadar 4,5 milyon kişi işlerini robotlara devredecek. Bu noktada bizim için çok kıymetli bir çalışma başlattık. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile meslek okullarında Türkçe Nesnelerin Interneti (IoT) eğitimlerinin verilmesi, bu alanda eğitmenlerin ve öğrencilerin yetişmesi için çalışmalara başladık. Bu işbirliğinin ekonomiye ivme kazandırmasını bekliyoruz.”

“Bu yıl nesnelerin interneti, yapay zeka, bulut ve siber güvenliği odak alanlarımız olarak belirledik” 2020 yılında her bireyin ortalama 5 adet internete bağlı cihazı olacak. Veri tüketimi ve üretimi katlanarak artacak. Veri en değerli sermaye, onu doğru yöneten şirketler de en akıllı kurumlar olacak. Microsoft olarak yazılımlarımız ve teknolojik çözümlerimizle şirketlere bu alanda güç katmayı hedefliyoruz.

 

 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın