Microsoft Endonezya’da Veri Merkezi Kuracak

Microsoft Endonezya'da Veri Merkezi Kuracak

Microsoft geçen günlerde , Endonezya’da yeni bir veri merkezi açmayı planladığını duyurdu . Bu, Microsoft‘un kuracağı Veri Merkezi  26 yılda ülkedeki en büyük yatırım olacak.

Bu haber, Microsoft‘un yoğun bir şekilde yatırım yapacağına dair fikirler veriyor ve 2021’in sonunda Microsoft, 60‘tan fazla veri merkezi bölgesinde faaliyet gösterecek. 

Microsoft, ülkedeki yeni veri merkezi konumunun yanı sıra, 2021’in sonuna kadar 24 milyonu aşkın Endonezyalıyı eğitim hedefine ulaştırmayı taahhüt ediyor.

IDC‘ye göre, Microsoft yatırımının “ülkenin yerel müşteri ve iş ortakları ekosisteminden 6,3 milyar ABD dolarına kadar yeni gelir yaratacağını belirtiyorlar. Buna ek olarak, bulut tüketen işletmelerinin önümüzdeki dört yıl içinde yerel ekonomiye 60.000 iş imkanı sağlaması bekleniyor. ” Her bölge yeni bir veri merkezinin açılmasına farklı tepki verirken, bulut devlerini yerel ekonominize çekmenin cazibesini görebilirsiniz.

Açıklanan 60’tan fazla veri merkezi bölgesi, 2021’in önümüzdeki aylarında açıklanacak, umarım aralarında Türkiye’de vardır.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.

Bir Cevap Yazın