Cisco, “Lindt” isimli kendi Network işletim sistemini geliştiriyor.

 

Cisco büyük çıkış yaparak ağ ve donanım için kendi işletim sistemini geliştiriyor, Cisco Geçen sene 14.7 milyar dolar ciroya sahipti.  Ancak, son birkaç yıla göz atarsak, Cisco’nun ağ donanım pazarındaki durumu zayıfladı. Muhtemelen daha düşük fiyatlarla rekabetçi ürünler sunmakta olan birçok yeni rakip var, Bulut sistemide buna en büyük etken.

Cisco buna çözüm olarak artık iç kaynak kullanmaya ve cihazlarında kendi işletim sistemini kullnarak maliyeti düşürme yoluna gitmeye karar verdi, Cisco Lindt işletim sistemini Cisco dışındaki Network cihazlarında kullanılamayacak.

Cisco’nun bu değişimi donanımın değil, yazılımın giderek artan talebini açıkça işaret ediyor. Ucuz ve güvenilir olan Bulut tabanlı altyapılar Cisco için büyük tehlike oluşturuyor sonuç olarak, Cisco yazılım odaklı bir yaklaşım sürdürmek ve yeni bir ticari fark yaratmak için ilham arıyor.

 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.

Bir Cevap Yazın