Windows Güncelleme Sorunu (Error: WindowsUpdate_80072EFE)

Windows Güncelleme Sorunu (Error: WindowsUpdate_80072EFE)

Bu sorun yeni kurulmuş Windows 7 işletim sisteminde Update yaparken WindowsUpdate_80072EFE ortaya çıkmaktadır, aşağıdaki işlemleri yaparak sorunu aşabilirsiniz.

  • ilk adım olarak aşağıda yer alan Update leri kurmak

Windows 7 64 Bit  işletim sistemi için geçerli olan

Windows 7 32 Bit  işletim sistemi için geçerli olan

güncellemeleri kurduktan sonra Bilgisayarınızı kapatıp açmanız gerekecektir, daha sonra geri kalan Windows Update leri yapabilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

10 thoughts on “Windows Güncelleme Sorunu (Error: WindowsUpdate_80072EFE)”

  1. 2605 sisteminiz için uygun değil dedi. üsttekini yükledim. yeniden başlattım ama sonuç aynı 🙁

    1. Cengiz Bey, Windows işletim sisteminizin 32 veya 64 bit hangisi ise onu yüklemeniz gerekiyor üst kısımdaki x64 bit versiyonlar için geçerli, eğer sisteminiz 32 bit ise üsteki sisteminize uygun olmayacaktır, aşağıda yer alan 32 bit versiyonu yüklemeniz gerekecek.

  2. hocam emeğinize sağlık gerçekten güzel bir çalışma olmuş belirtilen siteye yeni bir iki günccelleme daha konmuş sanırım onları da yükleyince artık yükleme sayfası otomatik geliyor.

  3. KB3172605 Türkçe x86 versiyonu 32 bitlik için yükledim hocam ama güncelleştirme sisteminiz için geçerli değil dedi ne yapmam gerek

  4. Eywllh Dostum Bu Güncellemeler işe Yaradı. Sorun Giderildi. Artık Hata Vermeden Güncellemeleri Denetleyebiliyor. Gerçi Henü Bişey Bulmadı Ama Tarıyor En Azından Hata Vermeden. Muhtemelen internet Kaynaklı Bi Durum.

  5. Teşekkürler… 2 gündür çok uğraştığım bir şeydi… hatta 1 kere yeniden kurdum… Sonunda sizin önerdiğiniz çözüm oldu, eski 3gb ram’li bilgisayarı güvenle kullanabilirim artık… teşekkürler 🙂

Bir Cevap Yazın