Windows 10 Kilit Ekranı Arka Planın Resmi Değiştirme

Windows 10 Kilit Ekranı Arka Plan Resmi Nasıl Değişir?

Windows 10 kilit ekranınızda Microsoft tarafından sağlanan arka planları görmekten bıktınız mı? Ayarlar gezisiyle, özel bir arka plan görüntüsü seçebilir hatta bir grup görüntüden özel bir slayt gösterisi oluşturabilirsiniz.

Önce, “Başlat” düğmesine tıklayıp küçük dişliyi seçerek “Ayarlar” ı açın veya Masaüstü boş alana sağ tık yaparak “kişiselleştir i tıklayın. Ayarlar kısmından açtıysanız “Ayarlar” da “Kişiselleştirme” yi seçin.

Kişiselleştirme” de, kenar çubuğundan “Kilit Ekranı” ı seçin.

Kilit ekranı ayarlarında, kilit ekranı önizleme görüntüsünün hemen altında bulunan “Arka Plan” etiketli açılır menüyü bulun. Menüyü tıkladığınızda üç seçenek göreceksiniz. 

  • Windows spot ışığı: Microsoft tarafından İnternet aracılığıyla sağlanan bir resmi gösterir. Her gün yeni bir resim göreceksiniz.
  • Resim: Kilit ekranı için kendi arka plan resminizi seçin.
  • Slayt gösterisi:  Kilit ekranında slayt gösterisi olarak kullanmak için kendi görüntü klasörünüzü buraya ekleyebilirsiniz.

Varsayılan seçenek, Microsoft tarafından sağlanan yeni fotoğrafik görüntüleri İnternet’ten çeken ” Windows Spotlight ” dır . Kendi resminizi kullanmak istiyorsanız, menüden “Resim” i seçin, ardından kullanmak istediğiniz bir resmi seçmek için “Gözat” ı tıklayın.

Gözat dan istediğiniz kadar resim ekleyebilir ancak sadece bir resim gösterebilirsiniz, resmi değiştirmek için tekrar bu alana girip seçmeniz gerekecek.

Resimlerden oluşan özel bir slayt gösterisine sahip olmayı tercih ediyorsanız, açılır menüden “Slayt Gösterisi” ni seçin. Ardından, “Klasör ekleyin” seçin.

Görüntü kaynağı olarak kullanmak üzere bir fotoğraf albümü seçin. Windows, kilit ekranında birkaç saniyede bir değiştirerek bunlar arasında geçiş yapacaktır. Kullanılacak özel bir resim grubu eklemek için “Resimler” klasörünüzü seçebilir veya “Klasör ekle” yi tıklayabilirsiniz.

Her şeyi istediğiniz gibi yapılandırdığınızda, “Ayarlar” dan çıkın ve değişiklikler hemen etkili olacaktır. Klavyeden Windows + L tuşuna basarsanız Bilgisayar Kilit ekranı gelecektir.

İstediğiniz kadar ücretsiz fotoğraflar ve kilit ekranı resmi bulabileceğiniz güzel bir site tavsiye edeyim unsplash.com

Umarım bu yazım size “Windows 10 Kilit Ekranı Arka Plan Resmi Nasıl Değişir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

3 thoughts on “Windows 10 Kilit Ekranı Arka Planın Resmi Değiştirme”

  1. Guys, it doesn’t matter when you come, I think the time doesn’t matter, does it come after you log in to the site, never mind the rest.

  2. Beyler ne zaman geldigini önemi yok bence saat önemi yok siteye giris yaptiktan sonra geliyor mu geliyor bosverin gerisini

Bir Cevap Yazın