Veri Kurtarma Hizmetleri Nedir ? Kimler Tarafından yapılır ?

Veri kurtarma denilince akla hemen bozulan Hard Disk ler gelir, halbuki veri kurtarma hizmeti sadece Hard Disk kurtarma işlemi değildir, USB Bellekten tutunda, Telefon hafızasına kadar hafıza barındıran bütün cihazlar için geçerlidir.

Şimdi Yıllarca tanıdığım ve bu işin Türkiye deki markası haline gelmiş Veri Kurtarma Hizmetleri şirketinden bahsedeceğim.

2006 yılının Kasım ayında kurulan Veri Kurtarma Hizmetleri Limited Şirketi,  veri kurtarma konusunda 15 yıllık tecrübe ve birikim kazanmış mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir. Her türlü Hard Disk (IDE, SATA, SCSI, Notebook), SSD, Sunucu, Cep Telefonu, Tablet, Microdrive, Floppy Disk, CD/DVD/Blu-Ray, USB Flash Bellek, RAID, NAS, SAN, iomega ZIP/JAZZ/REV drive, DAT, DLT, LTO, Bellek Kartları (SD/Compact Flash, xD, MMC, Smart Media, Memory Stick) üzerinden veri kurtarma, veri kopyalama, veri silme, bilişim suçlarına yönelik veri araştırma (forensics) ve şifre çözme işlemleri yürüten şirket, bu alanda var olan tüm yeni teknolojileri başarıyla kullanmaktadır.

Sürekli gelişme sağlayan firma, şu anda Türkiye’de bu alanda yapılmış en büyük yatırımları gerçekleştirerek 35.000 disk stoğuna ve Türkiye’deki ilk temiz odaya (cleanroom) sahip olmuştur. Disklerin içlerinin açılması gerektiği durumlarda kesinlikle toz barındırmayan Sınıf 100 (Class 100) temiz oda kullanılması zorunludur. Aksi taktirde ortamda bulunan ve gözle görülmeyen tozlar disk üzerinde birikerek birkaç dakika içerisinde binlerce bozuk sektör oluşmakta ve veriler önemli ölçüde zarar görmektedir.

Sadece başarılı işlerden ücret alma prensibi ile çalışıyor:

Medyanızı kargoyla gönderirseniz ücretsiz bir analiz çalışması yapılır, verilere ulaşılabiliyorsa fiyatlama izlenecek metoda, kullanılacak ekipman ve/veya yazılıma, işin zorluk derecesi ve uğraştırma sürecine göre yapılır. İçinden alınacak verinin büyüklüğünün ve/veya öneminin fiyatlama yaparken hiçbir önemi yoktur. Teklifin kabulü halinde iş başlar, sonuçlandırılır ve kontrol ettirilir, her şey yolunda ise teklifimiz geçerlilik kazanır. Aksi durumlarda; teklifin kabul olmaması ve/veya verilerin eksik olması durumunda ise hiçbir ücret alınmadan medyanızın iadesi yapılır.

Sektöründe önde gelen Türkiye’nin en büyük firmalarıyla çalışan Veri Kurtarma Hizmetleri ni tercih etmelerinin sebebini merak ediyor musunuz? Kısaca özetleyelim:

  • Profesyonel hizmet kalitesi 15 yıllık bir iş geliştirme sürecinden geçen veri kurtarma hizmet kalitemiz, her geçen gün daha da geliştirilmiştir. Müşteri ilişkilerimiz; yönettiğimiz CRM yazılımımız, disk barkod sistemimiz ve sürekli eğitilen personelimiz sayesinde dünya standardındadır.
  • Analiz ve veri teslim sürecinin hızlı olması Tüm başvurularda maksimum 10 gün içerisinde veri teslimatı hedeflenir.
  • Yüksek başarı oranı Alınan veri oranı tüm dünya genelinde en iyi laboratuvarlarla aynı düzeydedir. Alınabilecek tüm veri yüzeyden okutulur.
  • %100 gizlilik prensibi ile çalışma Gizlilik konusu olmazsa olmazımızdır. Dileyen müşterilerimize Gizlilik Taahhütnamesi verilir veya kendisine ait Gizlilik Anlaşması imza edilir.
  • Türkiye’deki ilk temiz oda teknolojisi 12 yıl önce Türkiye’ye tarafımızca getirilen bu teknoloji, yenilikleriyle birlikte takip edilmektedir.
  • Tecrübeli ve sertifikalı mühendis kadrosu Tüm ekibimiz kurulduğumuz yıldan bu yana bizimle çalışan kişilerden oluşmuştur. Sürekli eğitime tabi tutulurlar. Veri Kurtarma Hizmetleri Ltd., hizmet verilen vaka sayısı göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’nin en tecrübeli kadrosuna sahiptir.
  • Eğitim verebilecek düzeyde bilgi ve tecrübe birikimi Devletin bu alanda uzmanlığına başvurduğu; teorik ve pratik eğitimler aldığı uzman bir kadroya sahibiz.

Veri Kurtarma Hizmetleri iletişim Adresleri:

SERAP GÜNAL

[email protected]

+90 216 455 0323 +90 216 455 3263 +90 530 403 6130
www.verikurtarma.com www.netitibari.com

www.forensas.com

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın