Outlook ‘ta Arka Plan Rengi veya Resmi Nasıl Eklenir?

Outlook'ta E-postalara Arka Plan Rengi veya Resmi Nasıl Eklenir?

Microsoft Outlook ve diğer modern e-posta istemcilerinin düz beyaz arka planı vardır. Ama böyle olmak zorunda değil. Soft bir renk, göz alıcı bir görüntü veya arka plana bir şey istiyorsanız, Outlook e-posta arka planlarınızı özelleştirmenize olanak tanır.

E-posta arka planınızı kişiselleştirmek, bir mesajı öne çıkarmanın veya kişisel bir markanın reklamını yapmanın yararlı bir yolu olabilir. Alıcınızı göz alıcı beyaz bir arka plandan kurtarmak isteyebilirsiniz. Sonuçta, tüm gün bir monitöre baktıktan sonra bu biraz yorucu oluyor.

Önce, Outlook‘ta yeni bir e-posta açın. İmleci gövdeye yerleştirin ve ardından Seçenekler > Sayfa Rengi öğesine tıklayın.

Ardından, basit bir şey istiyorsak düz bir renk seçin.

daha değişik görsele ihtiyacınız varsa, akla gelebilecek her renk için RGB ve Hex değerleri içeren eksiksiz bir renk paleti bulabilirsiniz. .

Düz renkli arka plan sizin için çarpıcı gelmiyorsa veya bunun yerine bir resim eklemek istiyorsanız, “Dolgu Efektleri” ni tıklayın.

Burada, e-posta arka planınızın renk gradyanını, dokusunu veya desenini değiştirmek veya bir resmi arka plan olarak uygulamak için dört sekme bulacaksınız.

Gradyan“, bir veya daha fazla renk seçmenize ve diyagonal gölgeli bu sakinleştirici pastel sarı ve mavi karışım gibi saydamlık ve gölgeleme uygulamanıza olanak tanır.

Doku“, Papirüs, Beyaz Mermer, Dokuma Mat, Geri Dönüştürülmüş Kağıt ve Mor Örgü, Ahşap gibi arka planlar seçmenize olanak tanır.

Desen” iki farklı renk seçeneği ile bir dizi geometrik tasarım sunar. Bazen, aşağıda gösterilen keskin kırmızı ve siyah motif eklemeniz gerekebilir. Arka Plan menüsünde renk seçeneklerini seçebilirsiniz.

Son olarak, “Resim” sekmesinde, arka planınız olarak kullanmak için bir resim seçebilirsiniz. Başlamak için “Resmi Seç” i tıklayın.

Bu bir dosya seçici açar, böylece kullanmak istediğiniz görüntüye gidebilirsiniz. Ben Bing Resim Arama kısmına Manzara yazarak resim bulacağım, siz Bilgisayarınızda olan bir resmi seçebilirsiniz veya Bing kullanabilirsiniz.

Cihazınızdan, Bing‘den veya bir bulut depolama alanından istediğiniz görüntüyü seçin ve ardından “Tamam” ı tıklayın.

Görüntü artık e-postanızın Outlook‘taki arka planı olacaktır.

Outlook‘ta her yeni e-posta oluşturduğunuzda bu arka plan efektlerini uygulamanız gerekir. Düzenli olarak bir veya daha fazlasını kullanırsanız,   daha sonra zamandan tasarruf etmek için bir şablon oluşturabilirsiniz .

Umarım bu yazım size “Outlook’ta E-postalara Arka Plan Rengi veya Resmi Nasıl Eklenir”  için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın