Microsoft’un Surface Laptop 6 Çıktı

Microsoft’un Surface Laptop 6 Çıktı

Surface Laptop 6 for Business tamamen güç ve yapay zeka ile geliyor.

Microsoft, yeni Surface Laptop 6 for Business için ön siparişleri açtı. Kurumsal müşterilere özel olan bu dizüstü bilgisayar, performansa ve yapay zekaya ile birlikte geliyor. Surface Laptop 6‘nın tüketici sınıfı bir versiyonunun bu yılın sonlarında gelmesi bekleniyor.

Yeni Surface Laptop 6 for Business, Intel Core Ultra H serisi CPU ile birlikte gelir. Müşteriler Intel Core Ultra 5 135H veya Intel Core Ultra 7 165H arasında seçim yapabilecek. Microsoft ve Intel’e göre bu işlemciler, masaüstü benzeri performans ve yeni nesil yapay zeka görev yönetimi sunacak. Copilot veya web kamerası geliştirme özellikleri gibi yapay zekayı kullanan yaygın süreçlerin hem pil ömrü hem de genel dizüstü bilgisayar performansı üzerinde minimum düzeyde etkisi olacaktır.

Core Ultra 5 yongasıyla eşleştirildiğinde Surface Laptop 6, 32 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama alanıyla yapılandırılabiliyor. Core Ultra 7 işlemciyi tercih ederseniz bu rakamlar ilgili 64 GB ve 1 TB’a sıçramaktadır. Microsoft ayrıca Surface Laptop 6‘nın bazı yapılandırmalarıyla tümleşik bir akıllı kart okuyucusu da sunuyor ve tüm yapılandırmalarda yeni bir 1080p web kamerası ve Microsoft’un özel Copilot anahtarı bulunuyor .

Surface Laptop 6 for Business, 1.200 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı. Siparişler Nisan ayında gönderilmeye başlıyor; Microsoft, posta kodum için 10 Nisan teslimatını bildiriyor, ancak beklenen teslimat tarihi bulunduğunuz yere göre değişebilir.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın