Kablosuz Şarj Olmayan Telefonları Kablosuz Şarja Nasıl Dönüştürülür?

Kablosuz şarj, çok önemli akıllı telefon özelliklerinden biridir, ancak telefonunuzda varsa tabi. Telefonunuzda kablosuz şarj yoksa üzülmeyin, bu yazımda Kablosuz Şarj olmayan Telefonları nasıl kablosuz şarjlı yapacağımız anlatacağım.

Kablosuz Şarj Nasıl Çalışır?

Kablosuz şarj cihazları, enerjiyi iletmek için manyetik indüksiyon kullanır. Esasen kablosuz şarj cihazındaki bobinler ile telefondaki bobinler arasında bir manyetik alan oluşur. Manyetik enerji, pili şarj eden elektrik enerjisine dönüştürülür.

Telefona Kablosuz Şarj Ekleme

İnternette çok çeşitli “kablosuz şarj adaptörleri” mevcuttur. Bunlar, telefonunuza takılan küçük bir kabloya bağlı kablosuz bir şarj bobinidir. Bobin kısmında genellikle telefonunuzun arkasına yapışacak yapışkan bulunur.

USB-C şarj bağlantı noktasına sahip çok ince bir cihazdır. Telefonunuzun boyutuna uydurabilmeniz için “uzun versiyon” veya “kısa versiyon” olarak gelir. Bu adaptör aynı zamanda suya dayanıklıdır.

Bu cihazlar internette pek çok kanalda satılıyor, isterseniz satın alabilirsiniz, biraz elektronikten anlıyorsanız kendiniz bile yapabilirsiniz çok basit bir devresi var.

Bu cihazla tek yapmanız gereken USB girişini telefona takıp kablosuz şarj cihazına koymaktır. 

USB-C“, “Lightning” veya “MicroUSB” adıyla birlikte “kablosuz şarj adaptörü” araması yapın. genellikle fiyatları 60-90 TL aralığındadır. 

Bu yazım size “Kablosuz Şarj Olmayan Telefonları Kablosuz Şarja Nasıl Dönüştürülür?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın