Farklı Word Belgeleri Nasıl Birleştirilir?

Farklı Word Belgeleri Nasıl Birleştirilir

Çoğu kişi için, Word belgelerini birleştirmenin en hızlı yöntemi el ile kopyalayıp farklı Word belgesine yapıştırmaktır. Bu, belgeleri birleştirmek yanlış bir uygulamadır; bunun yerine belgelerinizi nesne olarak eklemek çok daha kolay ve kullanışlı bir yöntemdir. 

Başlamak için yeni veya mevcut bir Microsoft Word belgesini açın. Bu, tüm Word belgelerinizi tek bir dosyada birleştireceğiniz “ana” belgedir.

Şerit çubuğundan “Ekle” sekmesine tıklayın.

Metin” bölümünde “Nesne” düğmesini bulun. Ekran çözünürlüğünüze bağlı olarak simge büyük veya küçük olabilir.

Nesne” düğmesinin yanındaki aşağı bakan oka basın ve sonra beliren açılır menüden “Dosyadan Metin” seçeneğini tıklayın.

Dosya Ekle” seçim kutusunda, açık belgenize eklemek istediğiniz ilk Word belgesini bulun.

Dosyayı seçin ve ardından belgenize eklemek için “Ekle” düğmesine tıklayın.

Seçilen Word belgesinin içeriği açık belgenizle birleştirilir.

Bu yeni bir dokümansa, içerik en baştan görünürWord dosyalarını mevcut bir belgeyle birleştiriyorsanız, eklenen dosyalarınızın içeriği varolan herhangi bir içeriğin altında görünür.

Bu işlemle ilgili herhangi bir sınırlama yoktur; istediğiniz sayıda Word belgesini birleştirmek için bu adımları tekrarlayabilirsiniz. 

Aynı Word biçimini kullanarak birden çok belgenin birleştirilmesi, biçimlendirmesi, görüntüleriniz ve diğer içeriğinizin yeni belgeye aynı şekilde bozulmadan taşındığını göreceksiniz.

Kopyala Yapıştır yaptığınızda tablolar veya yazılar bozulabilmektedir.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

1 thoughts on “Farklı Word Belgeleri Nasıl Birleştirilir?”

  1. Bu söylediğiniz bütün metinleri bir dosyada toplamak. dosyaları birleştirmek değil ki. Üç ayrı kişiden düzeltilmiş dosyalar gelmiş amaç onları tek bir metin gibi görüp üzerinde çalışmak.

Bir Cevap Yazın