Cyber Monday İndirimleri

Black Friday’in yorgunluğunu üzerimizden atamadan Cyber Monday’e giriyoruz. Dijital dünyada dev indirim yolda, 27 Kasım’a hazırlıklı olmakta fayda var.

Bu yıl 27 Kasım’da gerçekleşecek Cyber Monday, Black Friday’in takipçisi olan bir indirim günü. Kara Cuma’dan farklı olaraksa Siber Pazartesi’de dijital dünyada dev indirimler gerçekleşiyor.

Cyber Monday nedir?

Olay aslında tam olarak şu, Black Friday her şeyin başlangıcı olan gün, Şükran Günü alışverişlerinin başlama vuruşu ve o gün her şey indirime giriyor. Cyber Monday ise onu takip eden ve dijital dünyada büyük indirimlerin gerçekleştiği Şükran Günü alışveriş döneminin en kapsamlı ikinci indirim günü. “Siber Pazartesi” tabiri ilk kez 28 Kasım 2005 yılında kullanılmış, yani 12 yıldır devam eden bir gelenekten bahsediyoruz. Bu yılsa 27 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşecek Cyber Monday ile dijital dünyayı dev bir indirim furyası bekliyor.

2016 yılında Adobe Digital’ın açıkladığı verilere göre Cyber Monday yeni bir rekora imza atarak Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam 3,45 milyar dolarlık satışa ulaştı, bu Amerika tarihinde tek günde gerçekleşen en yüksek dijital satış rakamı.

2017’de Cyber Monday çılgınlığı hangi gün gerçekleşecek?

Cyber Monday her yıl olduğu gibi Black Friday’i takip eden pazartesi gerçekleşecek. Yani bu yıl 27 Kasım Pazartesi gününe denk geliyor. O gün geldiğinde sınırlı sayıda gerçekleşecek indirimleri yakalamak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Cyber Monday’de gözler doğal olarak online alışverişin lideri konumundaki Amazon ve eBaygibilerle dijital dünyanın devi olan Apple ve Microsoft gibi markalara çevriliyor. Hem Amazon hem de Apple şimdiden kimi indirim rakamlarını açıkladılar. 
Apple 13.3″ MacBook Air (2017) eBay üzerinden 744,99 dolardan satışa sunulacak, bu da 255 dolarlık bir indirim demek oluyor. iPad Pro ise yine eBay üzerinden 749,99 dolara satılacak ki bu da 110 dolarlık bir indirime karşılık geliyor. Apple’ın son cihazlarından iPhone 8 ise, çok değil 25 dolarlık bir indirimle 674 dolardan satılacak.
Amazon‘da ise birçok üründe indirim var. Örneğin birçok Kindle ürünü 30 dolar indirimle satışa sunulacak. Tekstil ürünlerinde ise %60’lara varan indirim söz konusu. PlayStation 4(1TB) ise StarWars Battlefront II ve 2 DualShock Controller ile birlikte 355 dolara alıcı bulacak.
Tüyo: Türkiye’den verilecek siparişlerde gümrük problemini en aza indirmek isteyenlerin Amazon’un Almanya web sitesinden alışveriş yapmaları fayda sağlayabilir.
Gözler yerli alışveriş sitelerinde
Henüz indirim rakamları net olarak açıklanmasa da GittiGidiyor,HepsiBurada,n11,TrendyolMarkafoni gibi birçok alışveriş sitesinin de o gün indirime gitmesi bekleniyor.
Kaynak: Redbull
Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın