Bu Program Grup İlkesi Tarafından Engellendi Hatası

Bu hata genellikle virüs programları vermektedir, verme nedeni ise sisteminize giren Virüs AntiVirüs programının çalışmasını engellemektir.

Çözümü Çok Basit Aşağıdaki adımları takip ederek AntiVirüs programını tekrar aktif hale getire bilirsiniz.

 Tuşlarına basarak Çalıştır komutunu başlatıyoruz ve Regedit yazıyoruz, sırasıyla  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\safer\code identifiers\0\Paths dosyasını buluyoruz ve bunun altındaki bütün dosyaları silelim zaten dosyalara tıklayınca hangi programın etkilendiğini göreceksiniz.

Bilgisayarı yeniden başlatalım, Antivürüs programını çalıştırıp güncelleyin ve Bilgisayarını taratın

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

6 thoughts on “Bu Program Grup İlkesi Tarafından Engellendi Hatası”

  1. Safer klasörünün alt klasörleri tok bizim şirket bilgisayarında… codeidentifiers\0\Paths kısmı yok ne yapmam gerekiyor?

    1. win 10 da windosws defender grup ilkesi tarafından iptal edildi aslında çok basit herkes kafasına göre bilmeden yorum yazmış insanları yanlış yönlendiriyolar öncelikle regedit açıyoruz arama yerinden HKEY_LOCAL_MACHINE \SOFTWARE\Policies\Microsoft \Windows Defender çift tıklıyoruz sağda DisapleAntiSpy REG_DWORD 0X00000000(0) parentezin içindeki 1 olarak çıkar siz onu degiştirden sıfır yapın kapatın defender faal durumda olur bu kadar

Bir Cevap Yazın