Azure Virtual Server Remote Desktop Bağlanma Sorunu

Azure’da Windows sanal makineleri için ilk kurulumdan sonra kendi içinde indirdiğimiz uzak masaüstü bağlantısı RDP programıyla bağlanmaya çalıştığımızda aldığımız hatanın nasıl giderileceğini anlatacağım.

Öncelikle Azure Portla giriş yapıyoruz, ve ardından Sanal Makine ve ardından oluşturduğumuz server vm ye tıklıyoruz.

Ayarklar Kısmından Ağ iletişimi kısmına tıklıyoruz ve karşımıza Port yönlendirme sayfası açılıyor, resimde’de işaretlediğim gibi “Gelen bağlantı noktası kuralı ekle” butonuna tıklıyoruz.

Sırasıyla gidersek resimlerde görüldüğü gibi “Hedef bağlantı noktası aralıkları” kısmını 3389 portuna yönlendiriyoruz, Öncelik kısmında 330 diyerek devam ediyoruz, Ad kısmına portumuzun ne olduğu anlamamız için bir isim veriyoruz, Açıklama kısmını isterseniz açıklayıcı kelimeler yazabilirisiniz.

Kaydettiğimiz port ayarları karışımıza geliyor, artık “Uzak Masaüstü ” RDP ile bağlana bilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

1 thought on “Azure Virtual Server Remote Desktop Bağlanma Sorunu”

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?