PDF Dosyalarından Resimler Nasıl Çıkarılır?

PDF Dosyalarından Resimler Nasıl Çıkarılır?

PDF dosyalarına gömülü görüntüleri başka bir yerde kullanmak isterseniz, görüntüleri çıkarabilir ve bir klasöre kaydedebilirsiniz. Bunu nasıl  yapacağınızı göstereceğim.

Adobe Acrobat Reader ile PDF’den Resimleri Çıkarın

PDF’den görüntü çıkarmanın kolay ve ücretsiz bir yolu, Adobe Acrobat Reader DC uygulamasını kullanmaktır. Bu uygulama ile yalnızca PDF‘leri açmakla kalmaz, aynı zamanda resim içeriklerini de çıkarabilirsiniz. Bu şekilde, seçtiğiniz görüntüleri PDF‘den bilgisayarınızdaki bir klasöre kaydedebilirsiniz.

Acrobat Reader açıldığında, pencerenin üst kısmına yakın araç çubuğundaki seçim aracına (bir ok simgesi) tıklayın. PDF‘nizdeki görüntüleri seçmek için bu aracı kullanacağız.

Ardından, PDF‘nizde çıkarmak istediğiniz görüntünün bulunduğu sayfaya gidin. Mouse yardımı ile seçmek istediğiniz resmin çevresini işaretleyin.

Ardından, resme sağ tıklayın ve menüden “Görüntüyü Farklı Kaydet” seçeneğini seçin.

Resim BMP (Bitmap) formatında kaydedilecektir. BMP=herhangi bir sıkıştırma yapmadan resmin özelliklerini tutan, Microsoft firmasına ait bir resim dosyası biçimidir. Sıkıştırma yapmadığı için PNG, JPEG gibi dosya biçimlerine göre çok daha fazla yer kaplar.

Resmi kaydettikten sonra  Paint uygulamasını açın ardından, resmi kaydetmek için Dosya > Farklı Kaydet menü çubuğunda PNG veya JPEG formatlarından birini seçerek Kaydet’i tıklayın.

Hepsi bu kadar, artık PDF dosyanızın içindeki resim PNG veya JPEG formatında istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Umarım bu yazım size “PDF Dosyalarından Resimler Nasıl Çıkarılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Exit mobile version