Chrome ‘da Birden Çok Dosya İndirmeyi Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

Chrome'da Birden Çok Dosya İndirmeyi veya Etkinleştirmeyi Devre Dışı Bırakma

İşletim sisteminizde Varsayılan olarak, Google Chrome ise, bir site art arda dosyaları indirmeyi otomatik olarak denediğinde sizden onay ister. Ancak, bu işlmei site değilde siz kendiniz yapmak istiyorsanız veya belirli bir web sitesini kara listeye almayı tercih ediyorsanız aşağıdaki makaleyi uygulayarak bu işlemi yapabilirsiniz.

Bazen dosyayı Chrome ile indirdiğinizde, web sitesi ilk indirme işlemi bittikten hemen sonra başka bir dosyayı indirmeye çalışır. Meşru koşullar olsa da, bazı web Siteleri bilginizi veya izninizi almadan dosya indirmeye çalışır, virüs veya zararlı komut dosyalarını indirmeye zorlamak için kötü niyetli siteler vardır. Ancak, güvenlik nedeniyle, Google Chrome artık bir web sitesinden birden fazla dosya indirmeye çalıştığında sizi uyarıyor.

eğer her dosya indirdiğinde onay vermekten sıkıldıysanız otomatik indirmeyi nasıl devre dışı bırakılır onu anlatacağım. ( Tabi bunu yapmanızı önermem)

Ayarlar sekmesinde, aşağıya doğru kaydırın ve “Gelişmiş” düğmesini tıklayın.

Gizlilik ve Güvenlik bölümüne gidin ve “Site Ayarları” nı tıklayın.

“Otomatik İndirme” seçeneğini görene kadar ayar listesini aşağı kaydırın. Üstüne tıkla.

Varsayılan olarak özellik bir site arka arkaya dosya indirmeye çalıştığında izin istemek üzere ayarlanmıştır. Bu önerilen davranıştır, ancak tüm sitelerin birden fazla dosyayı otomatik olarak indirmelerini istiyorsanız, düğmeyi Kapalı konuma getirebilirsiniz.

Hepsi bu kadar. Artık bir site arka arkaya birden fazla dosya indirmeye çalıştığında artık bir onay istemeyecek.

Eğer Dosya indirmeyi engelemek istediğiniz veya izin vermek istediğiniz siteler varsa Ekle diyerek bunları siz yönetebilirsiniz. 

Exit mobile version